İZMİR KONFEDERASYONU HIZ KESMİYOR!

İzmir’de kurulan ilk konfederasyon olan; 50 federasyon, 3000 dernek ve 127 bin üyeden oluşan İZMİR KONFEDERASYONU’nun Genel Başkanı Ferhan Ademhan ile yönetim kurulunu oluşturan federasyon genel başkanları büyük ziyaret hamlesine hız kesmeden devam ediyor.
17 Ağustos Çarşamba günü Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Başkanlığı ziyaretiyle başlayan programda İl Başkanı Veysel Şahin ziyaretten memnun kaldıklarını ifade etti. Bu ziyarette Konfederasyon Genel Başkanı Ferhan Ademhan konfederasyonu kısaca tanıttıktan sonra, TBMM’nde grubu bulunan partilerin İzmir İl Başkanlarını ziyaret edeceklerini söyledi.
MHP İl Başkanı Şahin, “Bizi kafatasçı ve faşist parti olarak tanıtıyorlar. Şii-Sünni ve Alevi-Sünni ayrıştırması ne kadar zarar veriyorsa, Türk-Kürt ayrıştırması da o kadar zarar verir. Bizim hiçbir gruba veya kişiye karşı ön yargımız yoktur, olamaz. Biz kendimizi milletimizin hizmetine adamışız. Cumhur İttifakı bizim daha doğru tanınmamıza vesile oldu. 40 yıl önce Ermenistan ile görüşmeleri yapan kişi Alparslan Türkeş idi. Vatanımıza hizmetin her noktasında varız. Biz İzmir’i seviyoruz. Sizinle birlikte çalışmak bizlere onur verecektir. Ziyaretiniz bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir.” şeklinde konuştu.
İzmir Konfederasyon Başkanı Ferhan Ademhan’dan Tunç Soyer Ziyareti
Bünyesinde 50 federasyon bulunduran İzmir Konfederasyonu’nun Genel Başkanı Ferhan Ademhan ile federasyon başkanları daha sonra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret etti.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Konfederasyonu üyesi federasyon başkanlarıyla bir araya geldi. Başkan Soyer iş birliği vurgusu yaparak sivil toplum kuruluşlarına kapılarının sonuna kadar açık olduğunu söyledi.
Görüşmede sivil toplum örgütlerinin geleceğine dair fikir alışverişinde bulunuldu ve iş birliği olanakları değerlendirildi.
Başkan Tunç Soyer, İzmir’i İzmir yapan unsurun farklılıkların bir aradalığı olduğunu belirterek “Toplumlar ne kadar çok birbirine benzerse aslında o kadar yoksullaşıyor. Farklılık varsa ve bunları bulamıyorsa o zaman fakirleşiyor. İzmir bir liman şehri. Birbirinin dilini bilmeyen insanlar, ekmeğini bölüşmüş. Bu, İzmir’i İzmir yapan en büyük zenginlik. Kentin doğası, güneşi, denizi çok güzel. Ama bunlar her yerde var. İzmir’de bir sosyal iklim var ki tolerans, hoşgörü, tebessüm üzerine. İnsanlar bu iklimde yaşamak istiyor. O nedenle sizleri tebrik ediyorum. Bu zenginliği yaşatmak için böyle bir irade ortaya koymuşsunuz” dedi.
Başkan Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sivil toplum kuruluşlarına, derneklere, federasyonlara kapısını açtığı takdirde kucaklayıcı olabileceğini belirterek “İşte o zaman herkesi duyan, dinleyen ve böylece daha doğru işler yapan bir kurum haline geliriz” ifadelerini kullandı.
İzmir Konfederasyonu Genel Başkanı Ferhan Ademhan ise, “Sivil Toplum Kuruluşlarının hak ettiği yerde olmadığını görüyoruz. Biz yapacağımız çalışmalarla hem bu kuruluşları hak ettikleri yere taşıyacak, hem de İzmir’de yaşayan vatandaşlarımıza hizmette sınır tanımayacağız. Etkinliklerimiz büyük bir hızla devam edecektir.
Bu arada Konfederasyonumuz için alt katı federasyonlarımızın da her türlü etkinliklerinde kullanabileceği mekân ve taziye evi, üst katları konfederasyonumuzun ofisleri olacak bir bina çalışmalarımız devam etmektedir. Böylelikle hem konfederasyon üyelerimize hem de İzmirli hemşerilerimize daha iyi hizmet olanağı bulacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.